Zalety biurka z elektrycznie regulowaną wysokością

Wielu pracowników umysłowych spędza większość dnia w pozycji siedzącej - nie tylko podczas pracy, ale też w trakcie spożywania posiłków, jazdy do miejsca zatrudnienia i powrotu z niego, a nierzadko nawet odpoczynku. Biorąc to pod uwagę, nikogo nie dziwi fakt, że poszukiwane są rozwiązania minimalizujące stopień, w jakim na organizmie odbija się siedzący tryb życia. Jednym z nich są ergonomiczne meble biurowe - w tym biurka z elektrycznie regulowaną wysokością. Jakie są ich najważniejsze cechy?

Sterowanie stelażem

Aby być bardziej precyzyjnym, należy wspomnieć, że regulowanym elementem takiego mebla jest stelaż. W modelach z elektrycznym mechanizmem dostosowania wysokości zamontowany jest co najmniej jeden silnik, który odpowiada za płynne zmienianie poziomu blatu. Wystarczy wciśnięcie przełącznika góra-dół, a w kilka chwil zmieni się wysokość powierzchni roboczej. Nie musimy tu korzystać z żadnych dźwigni lub innych mechanizmów pneumatycznych. Sam proces elektrycznej regulacji jest cichy (zwykle do 50 dB), a więc nie ma negatywnego wpływu na poziom skupienia pozostałych pracowników. W dodatku dzięki swojemu designowi taki stelaż świetnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza.

Do pracy siedzącej i stojącej, dla niskich i dla wysokich

Regulowane elektrycznie biurka służą przede wszystkim lepszemu dostosowaniu wysokości blatu do potrzeb pracownika - tak, aby mógł on zachować prawidłową postawę podczas siedzenia przed ekranem komputera. Biurka z elektrycznie dostosowywanym stelażem doskonale sprawdzają się jednak również w coraz popularniejszej pracy w pozycji stojącej. Naprzemienne siedzenie i stanie wskazywane jest jako jeden ze sposobów na zapobieganie bólom szyi i pleców, które wynikają z nieprawidłowej pozycji podczas pracy. Nie jest sekretem, że właściwa ilość ruchu poprawia krążenie i angażuje różne partie mięśni. Z tego względu obecnie spotkać można nawet strefy pracy, w których przy biurku ustawiony jest rower stacjonarny lub bieżnia do chodzenia.

Meble z regulowanym stelażem to też ratunek dla osób niskich i wysokich, które mogą mieć problem z właściwym dobraniem biurka do swojego wzrostu. Korzystanie z nich może też przełożyć się na efektywność pracy - długotrwałe pozostawanie w tej samej pozycji jest po prostu męczące, co u wielu osób może zmniejszać wydajność.

#

Celem projektu jest przeciwdziałanie skutkom wystąpienia pandemii COVID-19, poprzez wsparcie w postaci finansowania kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa EMI PLUS Sp. J. Maciej Dobrowolski i Mirosław Topolski. Planowane efekty związane są z zachowaniem płynności finansowej co pozwoli na prowadzenie działalności przez co najmniej 3 miesiące od daty otrzymania dofinansowania.
Wartość projektu: 33 283,98 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 100 proc.